Kronika - rok 2021


Rok 2020Křest nekřest v Černé ovci

Křest nekřest v Černé ovci (25.6.2021)
Pravidelní čtenáři mých blábolů již vědí, že jsme loni nahráli a letos vydali album. Album se jmenuje Dinopunk a máme ho rádi, protože je naše. A protože morová - tedy co to melu, ona byla covidová - rána se trochu uklidnila a mudrci, rotující na vratkém ministerském křesílku, milostivě povolili i nám, sprostému lidu městskému, se zase vidět mezi sebou, chvílemi i bez náhubku. Takže jsme využili této benevolence vrchnosti a svolali ohlášenou akci do venkovního prostoru podniku Černá ovce na Roudné. Podnik vede můj kamarád Sváťa, který byl akci také příznivě nakloněn, takže skoro nic nebránilo pořádání koncertu.
Tedy přesně řečeno přes den dost pršelo a moje víra v meteorologické věštce a podobné odborníky není tak pevná. Ale když mě i manželka ujistila, že večer už takhle pršet nebude, maximálně menší regionální přeháňka, tsunami nebo tornádo přijít mohou, uklidnilo mě to. Říkal jsem si, že když můžou přijít i takové eventuality, to oni jistě přijdou i diváci. A k překvapení všech skutečně déšť během pozdního odpoledne ustal a už ani nekáplo. Takže vlastně ani žádné další komplikace se nerýsovaly. Tedy až na pana Vedoucího, který se nechal slyšet, že dřív než půl hodiny před plánovaným začátkem tam s bicími určitě nebude. Tento slib i dodržel. Takže zase to dopadlo dobře.
Začali jsme jen s mírným zpožděním asi v 19:15, protože nazvučení ve spolupráci s Kráťou proběhlo celkem hladce. Na pódium jsme naběhli včetně tentokrát ještě hostujícího Doctora H., ve třetí skladbě (Tiší hrdinové) nás navštívila i jeho dcera Leona s příčnou flétnou, kterou navodila atmosféru a trefila všechna sóla (na rozdíl ode mě). My jsme také předvedli, že jsme hodni čestného titulu Sklerotik roku. Texty nám tu a tam trochu utekly a hlavně jsme ani nevzdechli na to, abychom album pokřtili. Jen jsem se o něm párkrát trapně zmínil s vytrvalostí obchodního cestujícího. Ale v podstatě jsme v žádné skladbě nezabloudili natolik, že bychom se z toho disharmonickou silou nevymotali a první set, složením skladeb kopírující album, jsme vítězně dorazili do konce asi tak ve 20:05.
Pozvali jsme si jako parťáky ještě naše staré známé, jejichž začátky dobře pamatujeme, neb jsme u toho byli - skupinu, kterou není třeba představovat, ale snad se nebudete zlobit, když prozradím její jméno. Laici se do zvučení pustili s velkou vervou a netrvalo ani půl hodiny, než začali hrát na ostro. Nasadili kromě tradiční sestavy i jednoho saxofonistu. Pýt s Frančeskem excelovali jako vždycky, sax odváděl dobrou práci, Bavr rutinérsky bušil bicí a Fík se taky snažil. Takže odehráli nepřekvapivě solidní set a pódium vyklidili přesně v potřebném čase.
My již bez Doctora jsme ve triu opět předstoupili před diváky a zkusili je probudit o něco rychlejší a údernější skladbou skladeb. A tak jsme tem do toho řezali a bouchali a hoblovali, až jsme dohráli všechno z toho taháku, který si dělám, abych nezapomněl, kterou hrát. A protože právě padla policejní hodina, raději jsme skončili. Jak se ukázalo, dobře jsme udělali. Policajti už seděli ve služební plechovce od Škodofky a evidentně naslouchali, jestli neskončíme až po limitu, že by nám s tím koncem pomohli a chránili nás před dalším puzením zvuku svými obuchy a pořádkovými pokutami. Když ale krátce po desáté viděli, jak taháme do bubeníkova kombíka bicí soupravu, zklamaně odjeli pomáhat a chránit někoho jiného.
Ale abych nekončil slovy o těchto orgánech, raději poděkuji Sváťovi, že nás nechal u něj zahrát a byl k nám velmi laskav, zvukaři Kráťovi a jeho asistentce za slušný zvuk, někomu tam nahoře za slušné počasí a našim milým divákům. Nejvíce pak Vencovi "21", který nejen na koncert přicestoval až z Písku, ale už si pořídil i tričko s obrázkem alba a nás všechny podaroval obrázkovým hrníčkem s fotkou a popisem každého z nás a rovněž s obrázkem z obalu Dinopunku. Samozřejmě i dalším návštěvníkům moc děkujeme a jsme rádi, že jste si našli čas a dorazili na tohle příjemné místo.
Takže to nakonec všechno dobře dopadlo, jen to album jsme vlastně nepokřtili.


Rok 2022


Kronika

Hlavní stránka