O tom jak pejsek a kočička psali program

Roztomilá pohádka o programování.


To bylo tenkrát, když pejsek a kočička spolu ještě hospodařili. Žili si jako v pohádce. Pejsek byl na kočičku jako pes a kočička jen předla štěstím. Každý den chodili spolu do hospody a tam se vždy pořádně opili. Když už byli opilí, uvolnili se a chovali se zcela přirozeně, no prostě se chovali jak zvířata. Tak si spokojeně žili, až se jednou stalo, že propili pravidelný příspěvek od ochránců zvířat již v půlce měsíce.
To znamenalo, že nemohli chodit do hospody, a tak seděli doma a prudce se nudili. Nudili se jeden den. Nudili se druhý den. Nudili se třetí den. Čtvrtý den pejsek povídá : "Kurva, kočičko, mě už to sere. Pojď, zbastlíme si program." "Tak jo, ty vole, alespoň bude nějaký vzrůšo", odvětila kočička. "Neuděláme jen tak obyčejný program. My splácáme ten nejlepší program na světě!" fantasmagoroval hafan. "A jak se takový nejlepší program napíše?" ptala se stupidní číča. "Prostě vezmeš z každého programu to nejlepší a zmixuješ to do jedný hromady," pravil pejsek. A jak řekl, tak udělali.
Oprášili starou 486, sedli ke klávesnici a začali. Šoupli tam kus Cobolu, trochu Algolu. Pak k tomu přidali pořádnej flák Pascalu a nezapomněli ani na dBase. "Program by měl mít taky nějaký obrázky", řekla kočička a mrskla tam pár clipártů z Corel Draw. "Nepodceňuj bitový mapy!" prohlásil kategoricky pejsek a hned tam nacpal pár pikčrů z Paintbruše. "Mě se zdá program nějak pomalý." prohlásila kočička a hned do programu zasadila pár rutinek v Assembleru. "A nezapomeň na Basic. Basic já obzvlášť rád." vykřikoval pejsek. Tak tam lupli Basic, pak jazyk C a Fortran. "Mě se zdá program nějak neobjektivní," hodnotila kočička a tak do programu dali pár objektů z C++. "Program je nějak málo mastný. Chtělo by to trochu škvarku!" mínil pejsek. Tak k programu přilinkovali Quark Press. "Též na viry by se nemělo zapomínat." radila kočička a přidala tam šest disket Foxky (poznámka autora: Foxpro je jeden z největších virů oficiálně šířených firmou Microsoft. Další velký vir od téže firmy má název Windows). "Ten program je nějak málo protikladný," mínil pejsek a vzápětí již byl v programu pořádný kus Paradoxu. Nakonec tam nahňácali wokna a jiné nesmysly. Na co si vzpomněli to tam nacpali.
Linkovali to, kompilovali to, interpretovali to, debagrovali to, trasovali to až jim počítač začal hlásit "Out of memory" a "Disk full". Když to všechno bylo hotové, rozhodli se program spustit. Kočička vyťukala název programu a pejsek to Entrem potvrdil. A pak to začalo.
Nejprve začal kvílet HardDisk. Pak začal blikat monitor. Všechny možné kontrolky se rozblikaly v rytmu rumby. Mechaniky začaly vyplivovat diskety. Nakonec se z desktopu začalo kouřit. Marně pejsek mačkal Ctrl-Break a Ctrl-Alt-Del. Nic nepomáhalo. Pak kočička zkusila HardReset. Ani to nepomohlo. Tak zkusili síťový vypínač. Taky nic. Vytrhli síťové šnůry ze zdi. Též marnost nad marnost. Tak zavolali do elektrárny a ti odpojili elektrárnu od sítě. Teprve toto pomohlo.
Z počítače se přestalo kouřit. Za dva dny, když opět připojili elektrárnu, pejsek na bůtoval z diskety (nebo nějaké jiné skety) a celý HardDisk pěkně přeformátoval. Ale to nepomohlo. Kusy programu zažrané do disku neustále vykukovaly. Teprve po pátém LowLevel přeformátování byl disk konečně čistý. Od té doby pejsek ani kočička již nikdy nic nenaprogramovali.
Milé děti, vezměte si z tohoto příběhu ponaučení. Nikdy se neučte programovat. Ten kdo se z vás naučí programovat přijde do pekla. Pardon, do Microsoftu.


Upozornění : Tuto pohádku nenapsal Josef Čapek.


Literární poklesky

Hlavní stránka