Rozhovor s beznadějnou skupinou

Rozhovor, který se naštěstí neuskutečnil.


Reportérka: Dobrý večer.

Banjo: Punku zdar.

doctor H: Dobrý večer aneb jak pravil Manitu (Money too), vzhůru do věčných lovišť.

Caine: Dobrý večer, ale Znouze je Znouze.

Max: Dobrý večer, jsem pověřen Klubem paniců pronést prohlášení, že dnes večer nebudu pronášet žádná prohlášení.

R: Dlouhou dobu jsem přemýšlela, jakou otázkou začít. Po té co jsem si poslechla Váš koncert, je to zcela jednoduché. Proč, pro boha, vlastně hrajete?

B: To je zcela jednoduché, chceme světu dokázat, že muziku mužou hrát i lidi, kteří neumějí hrát.

D: Dalším důvodem je, že hrajeme pro své zdraví, neboť výsledky zkoumání profesora Huga Metala z Oxfordu zcela jasně prokázaly, že lidé Punk pozitivní žijí o 13 sekund déle.

M: Já hraji hlavni proto, že mi Klub panicu uložil za povinnost složit bobříka odvahy.

C: Víte, Znouze je výborná skupina a já jsem rád, že jí lidi mají rádi.

R: Jak vlastně skupina Disharmonici vznikla?

B: Disharmoniky vlastni vytvořila skupina Znouzecnost (ZNC), neboť jednoho dne Déma zjistil, že už se mu do šuplíku nevejdou texty, které ZNC odmítalo hrát. Tak se domluvil s Cainem, který měl doma taky pěknou hromadu zamítnutých písní.

D: Potom Caine přišel za mnou, abych mu vytvořil program na vyhledání nejlepších osobností na vytvoření super skupiny. Ucítil jsem obrovskou šanci, a tak jsem program trošku upravil, aby do výběru zaoadil mě a Banja, kterého jsem znal z nápravného ústavu.

M: Naše rozvědka v KP se o tom dozvěděla a rozhodla se, že v takovém uskupení musí mít svého zástupce. Byl jsem vylosován já, tak jsem zašel za Doctorem a za malý úplatek jsem se dostal do skupiny.

C: Víte, na Znouzi se mi líbí hlavně to, že je prostě nejlepší.

R: Kdo skládá písničky?

B: Jak už jsme říkali, texty hlavně skládají Déma a Caine ze Znouze. Poslední dobou se nám po dlouhém dopisování podařilo přesvědčit i Ringo Čecha. Hudbu skládá Michal Röhrich a Déma. A Doctor skládá uhlí.

D: Ty ses nám nějak rozpovídal.

C: Já bych chtěl skromně podotknout, že dvě písničky jsem složil já.

M: Trošku nám taky pomáhá můj strýc Michal Pavlíček.

R: Jaký styl vlastně hrajete? Já jsem bohužel žádný nepoznala.

B: Hrajeme všechny možné styly. Folk, rock, punk, gotiku a další. Nebojíme se do našich písní vkládat i prvky vážné hudby, ale preferujeme hudbu veselou.

C: Já bych chtěl jen říct, že na Disharmoniky chodí jak folkaři, tak punkeři. A je to moc hezké vidět, jak si uprostřed sálu kotlíkáři zakládají ohýnek z parket a okolo nich tančí punkáei a vyholené hlavy. To se nám na koncertech Znouze nestává.

D: Ještě bych chtěl poznamenat, že hrajeme muziku plnou optimismu. Nejsou tedy pravdivé názory některých policistů, kteří tvrdí, že ve dnech našich koncertů se zvyšuje počet sebevražd o 10%.

R: Mohli byste nám říci něco o vývoji Vaší skupiny?

M: Mě se neptejte, já jsem tu nový.

C: Já bych raději řekl něco o Znouzi.

B: Skupina dlouho pusobila v ilegalitě. Tehdy jsme hráli v kanálech a ve vysokoškolských klubech, aby si nás nevšimlo gestapo a později KGB. Mezi jejich pracovníky byl o náš styl hudby velký zájem. Snad právě proto si odchycené hudebníky služebními vozy odváželi do svých provozoven, kde s nimi prováděli důkladný jazykový rozbor textů.

D: Toho jsem se pochopitelně bál, protože jsem v češtině slabší. Naštěstí nás nedostali. Ostatně kvůli tomu jsme zorganizovali tu revoluci v osmdesátém devátém, ale to si asi pamatujete.

R: Je na Disharmonicích něco zajímavého?

D: Ne.

B: Snad jen to, že všichni patříme do nejvíce vykořisťované třídy, kterou Marx nazval punkující inteligence.

R: O takové třídě jsem v životě neslyšela.

B: To je zcela pochopitelné, neboť Lenin byl zarytým příznivcem Metalu a všechny odkazy na puňk z Marxovy teorie odstranil.

D: To byl taky důvod, proč Lenin tak důrazně prosazoval rozvoj těžkého průmyslu.

C: Ještě bych chtěl říct, že je zajímavé, že Disharmoniky založila Znouzecnost.

R: Děkuji za rozhoror.


Upozornění : Všechny vymyšlené údaje jsou nepravdivé.


Literární poklesky

Hlavní stránka