Stručná charakteristika Disharmoniků

Sepsáno na žádost umělecké agentury Gong.


Světová hudební scéna se nachází již několik desetiletí v krizi. Mnoho interpretů se pokouší posunout hudební vývoj o kousek dopředu, ale jejich snaha byla doposud marná. A do této neutěšené situace zcela nečekaně vrazila v roce 1995 skupina Disharmonici. Skupina se vřítila na hudební scénu jako torpédo do Titaniku. Cílem kapely bylo a  je ukázat, kudy by se hudba vyvíjet neměla. Prostě ukázat všem: "Tudy ne!".

Hudebníci se do projektu pustili s nevšedním nadšením. Z jejich tvorby je to ostatně slyšet. Jejich záměr se jim podařil zcela dokonale. Když poprvé uslyšely Disharmoniky nejvýznačnější osobnosti na poli hudby, byly zcela konsternovány. Například Mozart raději zemřel několik století před založením skupiny jen proto, aby nemusel konstatovat, že vedle takových mistrů není pro něho místo. Hudba v podání Disharmoniků získala novou dimenzi. Vše předtím bylo pokořeno a zapomenuto. V této Galaxii prostě nenajdete žádnou skupinu, která by se Disharmonikům alespoň trochu podobala. Ani na Alfa Centaury, a že tam hrají dobře, neuslyšíte nic podobného.

Tato originální skupina  je však před veřejností držena v tajnosti. Disharmoniky neuslyšíte ani v televizi, ani v rádiu. Příkaz k utajení vydal na radu manželky sám prezident, neboť se domnívá, že na takovou otevřenost není naše společnost doposud připravena. Uvažuje se o tom, že znovu budou zavedeny přehrávky hudebních skupin, a to jen proto, aby mohli být Disharmonici zakázani. S návštěvou jejich koncertu proto neotálejte, možná že to bude jeden z jejich posledních.

A pokud vám tato stručná charakteristika nestačí, připojujeme ještě odpovědi na nejčastější dotazy.

Kdo jsou to Disharmonici?

Disharmonici je skupina, v současnosti sestávající ze čtyř členů a tří hudebních nástrojů. Jedná se o tuto sestavu: doctor H. - balet a recitace, Banjo - kytara a řev, Max - baskytara a Spok - bicí. Hrají fenomenálně a píší nejlepší písně s nejoriginálnějšími texty. Tuto skutečnost nemůže ovlivnit ani skutečnost, že neumějí hrát ani zpívat a navíc nemají hudební sluch a jsou negramotní.

Jaký styl hrají?

O hudebním stylu je asi trochu zbytečné hovořit, protože hrají to, co je baví a tak, jak je to baví a koho to nebaví, s tím se Disharmonici prostě nebaví. Pokud to někomu není jasné, není sám. Takže raději upřesníme, že jde o hudbu pokud možno veselou, místy trochu hlučnou a skoro až punkovou, folkovou, popovou, antitechnovou, rokenrolovou nebo bigbítovou. Texty skladeb jsou pro skupinu stejně důležité jako hudba, ne-li ještě důležitější. Ostatní textaři před originalitou disharmonických textů smekají (čepice, klobouky, paruky a tak podobně).

Jaký okruh posluchačů oslovují?

Podle síly aparatury až okruh dvou kilometrů. Svojí hudbou skupina oslovuje zásadně jen ty diváky a posluchače, kteří přijdou, případně poslouchají koncert nebo nahrávku. Kapela zásadně nehraje pro ty, kteří nepřijdou.

Odkud pocházejí?

Dosud nepocházejí, ačkoliv někteří by byli rádi, kdyby pošli. Disharmonici reprezentují (přestože mnoho občanů proti takovéto propagaci protestuje) Plzeň, známou to líheň kuřat a rockových kapel.

S čím jsou kompatibilní?

Po mnoha testech a zkouškách bylo Disharmonikům vydáno státním zkušebnou potvrzení o kompatibilitě se skupinami Znouzectnost a Petr Mach. Skupina rozhodně není kompatibilní s Windows 95.

Maji zvukaři plzeňského studia AVIK rádi Disharmoniky?

Nemají!

Kde hledat informace o skupině?

Všechny podstatné a dost nepodstatných informací o této skupině najdete na internetové stránce Disharmoniků. Její adresa je: http://sellene.zcu.cz/disharmonici


Upozornění : Tento panflet byl skutečně otištěn.


Literární poklesky

Hlavní stránka