Samouci natočí první album

MF DNES 12. června 1997


P l z e ň - Novou hvězdou, vycházející na plzeňském hudebním nebi, je formace nazvaná výstižně Disharmonici. Skupina asi nikdy nedosáhne takového lesku a úspěchu jako plzeňské skupiny Znouzecnost či Navzájem, které dobývaly první příčky hitparády pražského rockového Rádia 1. Nasazení, se kterým Disharmonici vystupují v plzeňských klubech, je však tak silné, že už po roce společného hraní se pětice hudebních samouků chystá natočit první album.

Jádro skupiny tvoří dva počítačoví inženýři, Petr Větrovec a Pavel Jedlička, kteří spolu před dvěma lety natočili amatérskou nahrávku nazvanou No comment. "Kazetu si poslechli členové skupiny Znouzecnost, kteří nás potom pozvali jako svoji předkapelu do plzeňského Divadla pod lampou. Tam nás poprvé slyšelo více lidí. Zatím největší úspěch jsme ale asi měli na letošních Majáles," říká Větrovec. Kapela, která se postupně rozrostla na pět členů, hraje pouze z čiré radosti. Její členové ale odmítají označení punková skupina.

"Asi splňujeme podstatu punku v jeho původní myšlence, totiž v tom, že se neumětelové dají dohromady a hrají si pro radost. Je to přirozená muzika, stejně jako třeba folk. Ale lidi si dnes pod označením punk představují něco docela jiného," vysvětluje zpěvák a textař skupiny Pavel Jedlička. "Hrajeme směsici folku, punku i klasických rokenrolů," doplňuje hudebník.

Disharmonici předvádějí své umění zhruba jednou měsíčně. V současné době však svá vystoupení omezili, neboť se připravují na červencové natáčení desky. Kazetu a případně i kompaktní disk s názvem Monarchy in The CZ, který skupina nahraje v plzeňském nahrávacím studiu Avik, bude tvořit jedenatřicet skladeb z autorské dílny Větrovec - Jedlička. V srpnu se formace představí na plzeňském festivalu Struny na ulici.

LUDMILA HEGNEROVÁ


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka