Album Disharmoniků vyvolá rozpaky

MF DNES 30. srpna 1997


Jedna z nejmladších plzeňských skupin - Disharmonici - dokázala v prvním roce občasného společného hraní nejen získat posluchače, ale pětice také nedávno v plzeňském studiu Avik natočila první album, jehož název Monarchy in The CZ se netají obdivem k britské punkové legendě Sex Pistols.

Odvahu jistě žádalo už první představení punkových nadšenců na veřejnosti. Kapela však přesvědčila právě nadšením a radostí, které doprovází její produkce. O to odvážnější byl vznik studiové nahrávky, na kterou se přenáší dojem z lidí, kteří muziku vytvářejí, spíše výjimečně. A právě v případě Disharmoniků je atmosféra živých vystoupení a vizuální dojem tím, co si získává přízeň obecenstva.

Disharmonici natáčeli album ve studiu jako živou nahrávku. Využili tak jedinou možnost, jak na kazetu a kompaktní disk dostat podstatu své hudby. Přesto se nelze zbavit dojmu, že nahrávka jen těžko bude získávat příznivce mezi těmi, kdo nebyli svědky strhujícího vystoupení Disharmoniků. Zvukový nosič především neukáže Pavla Jedličku, který je jednak zpěvákem, ale hlavně oslňujícím tanečníkem.

Disharmonici album doplnili brožurou s texty všech třiceti skladeb a informací o členech skupiny. Podobně jako obal desky však vcelku zbytečný sešitek působí až příliš amatérsky.

LUDMILA HEGNEROVÁ


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka