Přátelé, těšte se

Démova logická odpovědna - 26. říjen 1998


Dotaz:

Jan Zahradníček (12.10.1998 5:08:07 PM)

Ahoj kluci ze Znouze, děkuji Vám, za hudbu a vůbec... Chystám se 29. 10. 1998 do Delty v Praze na Vás koncert (navíc jsem moc zvědavý na ty Disharmoniky, ještě jsem je neslyšel, ale podle jejich webové stránky, hmmm - šileně jsem se smál u jejich reportáže z koncertu, i když se přiznám, že mi to už leckde přišlo dost hustý [myslím ten humor, né že bych to bral vážně :-)] na můj vkus, ale já se v poslední době dost uklidňuji [z boží vůle a k mému potěšení]).

 

Odpověď:

Přátelé, těšte se na Deltu,neboť uvidíte, co jste ještě neviděli, pravou punkovou skupinu Disharmonici.

Vždy, když je vidím si říkám, ano takhle to bylo, žádná image, žádné špičkové výkony, ale jen a jen chuť hrát.Vždyť i Johnny Rotten nosil v začátcích punkového boomu jen obyčejné sako a rozcuchané vlasy. Spínací špendlíky, číra, křiváky a kdoví co ještě, tam bylo přidáno až později. Samozřejmě v rámci větší propagace. To, když se toho chytili ti, co na tom chtěli vydělat a uměle zakládali houfně stovky rádobypunkových skupin. Z punku se stal,jako později ze všeho, čistý obchod. Proto si vážím skupin, které nemají žádné ambice, ale to co dělají je velice baví a tom by celá muzika měla být.

Vůdčí osobností Disharmoniků je jejich charismatický zpěvák Doktor H. Jeho čelní pás je na plzeňsku již legendou. Kytarista a zpěvák Bendžo Vás překvapí syrovým zvukem svého nástroje a i hlasu. Max, basový virtuóz je sice mužem v pozadí, ale jedině o něm platí, že tichá voda břehy mele. V jeho případě se mění na obrovský proud. Nejmenší člen skupiny, Spock,se musel naučit na bicí a svého úkolu se ujal takřka s buldočí vůlí. Hromady rozlámaných paliček po koncertě jsou dostatečným důkazem. Přátelé, nenechte si tento jedinečný koncert uniknout.

Déma


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka