Disharmonici představí hlavně vlastní skladby

MF DNES 15. dubna 1999


P l z e ň  (max) - Plzeňská hudební skupina Disharmonici vystoupí dnes od dvaceti hodin v Lochotínském pavilonu v Plzni. Hostem Disharmoniků bude skupina Oskar Kocour. "Zajímá nás, jak zní hudba této skupiny, proto jsme ji pozvali. Prý hrají veselé depresívní písně," uvedl zpěvák a kytarista Petr Banjo Větrovec, který společně se zpěvákem Pavlem Doctorem H. Jedličkou, baskytaristou Maxmiliánem Maxem Ottou a bubeníkem Tomášem Spokem Stádníkem tvoří skupinu Disharmonici.
Kapela hraje rock, kterým se prolínají další žánry. Většina repertoáru Disharmoniků je dílem Petra Větrovce a Pavla Jedličky, Plzeňané zhudebnili několik básní Christiana Morgensterna a na koncertech hrají rovněž parodie na známé písně, například Stánky nebo Mašinka. "Zpíváme o všem, co nás dokáže inspirovat - o Homeru Simpsonovi, o schizofrenii nebo třeba o víčku z lahve Dobré vody," přiblížil texty písní Petr Větrovec.
Disharmonici často vystupují v Plzni, znají je však také návštěvníci pražských klubů a zahráli si například na festivalu Struny na ulici. "Na žádnou soutěž nás nikdo nikdy nepozval, protože se bojí, že bychom vyhráli," doplnil Pavel Jedlička.
Na dnešním koncertu zazní převážně nové skladby, které by se měly objevit na albu, které Disharmonici chtějí vydat v létě.


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka