Disharmonici, Totální nasazení

Big Beng! 35 - říjen 1999


Restaurace Habeš, Strakonice, 29.9.1999

Tak se opět ve Strakonicích urodilo a díky občasnému hudebnímu klubu, ve který se mění restaurace Habeš, si tam zahrály kapely Disharmonici a Totální nasazení. Ač se akce konala o pouti, byla účast vcelku příznivá. Dveře si podávali punkeři z blízkého i vzdáleného okolí.

doctor H v Habeši - foto V. SteinbauerZačátek měl být ve dvě hodiny odpoledne, ale ještě o půl třetí to na nějaký koncert nevypadalo. Přítomny byly pouze skupiny. Potom se ale z okolních lesů začaly vynořovat postavy, které prozradily, že by se tu přece jenom mohlo něco dít. Nejprve vzali pódium útokem Disharmonici, zajímavé to seskupení z Plzně, se kterým dříve hrál i Caine, bubeník Znouzectnosti. Jak tomu bývá, zaneprázdněnost je matka činnosti, a tak se paliček chopil mladý Spock, který hrál ve skupině donedávna na kytaru. Bubeník je to opravdu bezvadný, a jelikož v Plzni hraje každý s každým, on pusobil třeba ve skupině Tři dřeváci coby zpěvák a kytarista. Disharmonici hrající veselý punk vydali ze svých plic a nástrojů úplně všechno a hráli a hráli... Podle slov lídra kapely by měli v nejbližší době vydat své již třetí album.

Pak se představilo Totální nasazení ze Slaného, které nutilo do pohybu poutí unavené osazenstvo. Teprve Doctor H. z Disharmoniků ale svými tanečními kreacemi ukázal, jak to má opravdu vypadat. Slánští mají na kontě tři desky plus nějaká ta dema. Hráli ze všech počinů a na řadu přišly rovněž nové skladby. Došlo i na Hegeš, která je celá zpívaná v romštině. Podle slov zpěváka a baskytaristy Sváti Švába jim velice pomohla již jednou zmiňovaná Znouzectnost, která je bere často jako své hosty.

VLADISLAV STEINBAUER


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka