Disharmonici vydávají Mlčení kachňátek

19.2.2001  Večerní Praha


ROCK / Punkrockové kapele není nic svaté. Vážně totiž nebere ani sama sebe.

Disharmonici - předzvěst konce světa. Uslyšet Disharmoniky a omdlít. Bláznům a Disharmonikům se nesmí odporovat. To nevadí, že Disharmonici neladí. To jsou jen některé slogany, kterými svérázná plzeňská kapela charakterizuje svoji produkci. Přesto se čtyřčlenná formace dokázala prosadit a její plzeňské či pražské koncerty mívají strhující atmosféru.

Počátky skupiny spadají do roku 1987, kdy se na Západočeské univerzitě sešel kytarista Petr Větrovec se zpěvákem Pavlem Jedličkou. občas společně vystupovali, skládali písničky a v roce 1995 natočili první album No comment. Deska se náhodou dostala k baskytaristovi legendární Znouzectnosti Glodovi, který nabídl Disharmonikům roli předkapely ZNC.

Společný koncert byl impulsem k založení regulérní kapely, kterou kromě dvojice zakladatelů tvořil baskytarista Max a bubeník Caine, jinak též člen Znouzectnosti. Časem se skupina rozrostla o druhého kytaristu Spoka. "Ten však u kytary dlouho nevydržel, neboť Caine z nedostatku času skupinu opustil. Spokovi, jako nejmladšímu členovi, bylo nařízeno, aby se naučil na bicí," prozradil Pavel Jedlička alias doctor H.

Na sklonku loňského roku kapela natočila novinkové album Mlčení kachňátek, které obsahuje osmadvacet krátkých punkrockových písniček. Vzniklo ve studiu Avik, hudební režie se ujal Pavel Brom a mezi hosty se objevila saxofinistka a zpěvačka Ema, kytarista Michal a pianista Malcolm Wright. Nahrávka přináší příjemnou, nápaditou muziku, okořeněnou vtipnými a hravými texty.

KAREL SOUČEK


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka