Slovenský podzim ve Volyni pokračoval Slobodnou Európou

8.4.2008 zkopírováno z www.ceskyrock.cz 


Česká republika - Necelé dvě stovky fanoušků rychlých a provokativních riffů kytar punkových kapel se rozhodly strávit páteční večer ve společnosti kapel Skautský nářez, Disharmonici a slovenské legendy Slobodná Európa. Pořadatel Zbyněk Konvička ze Společnosti za práva zrcadel byl jemně zklamán návštěvou, která byla ve srovnání s minulým koncertem další slovenské kapely Iné kafé o hodně slabší.

Necelé dvě stovky fanoušků rychlých a provokativních riffů kytar punkových kapel se rozhodly strávit páteční večer ve společnosti kapel Skautský nářez, Disharmonici a slovenské legendy Slobodná Európa. Pořadatel Zbyněk Konvička ze Společnosti za práva zrcadel byl jemně zklamán návštěvou, která byla ve srovnání s minulým koncertem další slovenské kapely Iné kafé o hodně slabší.

S mírným zpožděním se v půl desáté představila první, protivínská předkapela Skautský nářez, která se prezentovala produkcí surfující na úspěšné vlně stylu matadorů západočeského punku Znouzectnost. Své třičtvrtěhodinové účinkování zakončila parodií (tedy aspoň doufám:) na deathmetalové kapely, což ale v ještě nerozehřátém publiku nevyvolalo kýženy efekt.

Po kratší pauze se na pódium vřítili plzeňští Disharmonici, a svým originálním projevem, a to jak pěveckým tak pohybovým příjemně překvapili již alkoholem dostatečně posilněné punkové obecenstvo. Začalo se pařit.

Po jedenácté však přišel zlatý hřeb večera. Punk´n´rollová legenda slovenského punku Slobodná Európa, která po několikaletém odloučení zahájila svou aktivní činnost s novou posilou - Whiskyho manželkou Dorotou, a na začátek nového roku prý chystá další album. Jestli nepůjde pouze o The Best off nikdo nevi:) Přesto, že se kapela rozpadla již v polovině devadesátých let, nezapomněla nic ze svého umění flegmatickým přístupem rozvášnit dav. Kromě klasických vypalovaček včetně hitovky z posledního alba Unaveni a zničení, předvedla i punkovou variaci na píseň Sweet Jane legendární undergroundové kapely Velvet Underground. Změť těl v kotli před pódiem zvěstovala, že se hudba setkala s těmi správnými příjemci.

Koncert skončil bez větších průtahů před jednou hodinou a vzniklý problém s odvozem strakonických fanoušků byl pořadateli operativně vyřešen. Výjimečně se dostavil se i fotograf a tím pádem se můžete těšit na pár fotek ve volyňské fotogalerii - www.volyne.info/fotky . Slovenský podzim na jihu Čech však neskončil, protože v sobotu hrála v Hrabicích u Vimperka Zóna A...

Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka