Pohodový večer s Disharmoniky a Znouzectností

8.4.2008 zkopírováno z www.ceskyrock.cz 


Česká republika - V úterý 4.2. jsem se vyrazil pobavit stejně jako dalších asi 70 lidí do plzeňského hudebního klubu Runway. Zábavu sliboval večírek s místními legendami Disharmoniky a Znouzecností. Možná se zdá 70 lidí na takhle známé kapely málo, ale nutno podotknout, že Runway rozhodně nepatří mezi velké kluby, nachází se na sídlišti mimo centrum, a bylo úterý. Takže přišli opravdu jen ti skalní. O tom, že bylo zaděláno na výborný pohodový večer, není ani pochyb. Vše začali po 21.hod. Disharmonici. Předvedli několik svých klasických punkových balad, vtipných parodií, a jednoduchých zpěvných písní. Prostě standartně dobrá klasika. I zpěvák „Doctor“ předváděl své propracované taneční figury, a to i přesto, že podium v Runwayi je hodně malé. Takto výborný tanečník potřebuje k seberealizaci prostory daleko větší.

V úterý 4.2. jsem se vyrazil pobavit stejně jako dalších asi 70 lidí do plzeňského hudebního klubu Runway. Zábavu sliboval večírek s místními legendami Disharmoniky a Znouzecností. Možná se zdá 70 lidí na takhle známé kapely málo, ale nutno podotknout, že Runway rozhodně nepatří mezi velké kluby, nachází se na sídlišti mimo centrum, a bylo úterý. Takže přišli opravdu jen ti skalní. O tom, že bylo zaděláno na výborný pohodový večer, není ani pochyb. Vše začali po 21.hod. Disharmonici. Předvedli několik svých klasických punkových balad, vtipných parodií, a jednoduchých zpěvných písní. Prostě standartně dobrá klasika. I zpěvák „Doctor“ předváděl své propracované taneční figury, a to i přesto, že podium v Runwayi je hodně malé. Takto výborný tanečník potřebuje k seberealizaci prostory daleko větší.

V půl jedenácté nastoupil Déma, Golda a Cain (asi někde cestou zapoměli Romanu s flétnou s saxofonem, a také Míšu R. s kytarou), ale i tak jim podium sotva stačilo. S výtečným, chvílemi až komorním zvukem zahráli několik hodně starých a vzpomínkových věcí, což dovedlo náležitě ocenit skotačící publikum. Jednotlivé písně prokládal Déma průpovídkami, a různými historkami, takže jsme se například dozvěděli jak tragicky zahynul Martin Dejdar (utopil se společně s bílou velrybou), jak těžké bude nahradit Václava Havla na postu prezidenta, a jak je to s 2,5 milionu let starými komíny. Velmi povedený koncert, i Krysaře nám v přídavku zahráli, proto si myslím, že všichni museli být absolutně spokojeni.
Jen více takových úterních večerů s kvalitním zvukem, dobrým pitím, pohodovými lidmi, a hlavně skvělou muzikou.


Napsali o Disharmonicích

Hlavní stránka